Jdi na obsah Jdi na menu
 


P!NK

15. 9. 2010

 

Zpěvačka Pink: Podle módních expertů není dost hezká

25. 7. 2010 08:00

Drsňačku Pink rozpálily naše otázky natolik, že se červenala.

Reklama:
„Počítáte s tím, že nás vykopnou?“ prohodí, zatímco si zapaluje cigaretu v poklidné nekuřácké restauraci na předměstí Los Angeles. Ačkoliv nás servírka upozornila na zákaz kouření, držitelka Grammy se rozhodla varování ignorovat. Těšíme se na humbuk, který Pink strhne, jenže nikdo z personálu proti dýmající celebritě ani necekne. Kdo by taky ze své restaurace vyhazoval jednu z nejúspěšnějších zpěvaček posledních let? 

Obzvlášť když vidí její tricepsy a nejméně dvacet tetování. Jenže drzost, ostré lokty a výstražné kérky na těle nejsou to jediné, čím si Pink vysloužila pověst rebelky. Neohrožená amazonka přesně ví, kým je a co od života chce. Nesnese, aby ji někdo komandoval, a když už se do něčeho pustí, dělá to naplno, ať už se jedná o turné, manželství, nebo tenhle rozhovor. Pink ale skrývá i něžnější tvář. 

Tu například ukáže, když děkuje za přízeň fanouškům, kteří za ní během našeho oběda přicházejí. „Dlouho jsem hledala, na co bych na sobě mohla být pyšná,“ přiznává třicetiletá zpěvačka. „V jistou chvíli jsem si ale uvědomila, že se chovám úplně nesmyslně. Dělám přece přesně to, co chci dělat. Nemusím po tom jenom toužit, já to prostě můžu dělat. A to je úžasný!“  

Dealerka z maloměsta

Pink kašlala na pravidla odjakživa. Narodila se jako Alecia Beth Moorová a vyrostla v městečku Doylestown v Pensylvánii, asi padesát kilometrů od Filadelfie. „Měla jsem náročné dětství,“ usmívá se hvězda a líčí, jak ji matka pouštěla na výpravy do nedalekého velkoměsta s hrůzou v očích. „Měla pocit, že doma mě uchrání od drog, jenže já věděla, že za dveřmi baráku je seženu snadněji než ve Filadelfii.“ Kouřit začala už v devíti a jen o pár let později opravdu začala experimentovat s drogami. Dokonce je i prodávala. 

Kromě opiátů ale zamořovaly její vědomí taky hádky rodičů. Rozvedli se, když bylo Pink osm let. „Odmalička jsem poslouchala, jak máma tátovi nadává do hajzlů a křičí na něj, ať táhne pryč. Jakmile za ním ale práskly dveře, dala se do pláče.“ Pink se s přetlakem emocí vyrovnávala zpěvem, úzkosti a bolesti vykřičela z okna svého pokoje. Právě její hlas jí později pomohl pryč z Doylestownu. 

V šestnácti se připojila k místní dívčí R’n’B kapele Choice, která právě podepsala smlouvu s nahrávací společností. Z vydání alba sice sešlo, ale Pink z této spolupráce vytěžila nabídku na sólovou desku. V roce 2000 debutovala albem Can’t Take Me Home a získala dvojnásobnou platinovou desku. V té době platila za obhroublou drsňačku, ale na druhém albu M!ssundaztood už trochu ubrala na agresivitě a zjemnila zvuk. 

Následovala pohodová písnička Get the Party Started, rozchodová So What a hitovka Stupid Girls, ve které si zpěvačka utahovala z povrchních celebrit. Sama nikdy nestála mimo centrum dění. „Je skvělá, protože se nebojí být sama sebou a otevřeně říká, co si myslí,“ vychvaluje Pink kamarádka Nicole Richieová. „Navíc klidně kašle na módní trendy a nesnaží se za každou cenu napsat hit. A taky dělá úžasné show.“ Oslnit hlediště umí vytrénovaná hvězda dokonale. 

Při letošním udílení cen Grammy vyrazila přítomným dech akrobatickým číslem, při němž visela zavěšená na dvou hedvábných lanech pořádný kus nad zemí. Za svůj výkon sklidila potlesk vestoje. „Hudební průmysl je už tak přesycený nápady, že nikdy nevíte, čím zaujmete. Ověřila jsem si ale, že lidé skutečně nevědí, co doopravdy dělám. Zpívám a tančím v plném nasazení. Žádný playback. Potřebuju se vybít!“ tvrdí. 

Extrémy, které miluje, zrcadlí i její oblečení. Na naše setkání dorazila v rozkošných růžových šatech `a la padesátá léta, které se vůbec nepodobají drsným modelům z jejích vystoupení. „Buď si vezmu šaty a jsem za holčičku, nebo si sednu na motorku a oháknu se jako bezdomovec. Nic mezi tím nenosím,“ vysvětluje.

„Hádám se čestně.“

Ani v lásce se Pink nevyhýbá extrémům. S manželem, profesionálním motokrosovým závodníkem Careyem Hartem, se seznámila v roce 2001 a o pět let později stanuli před oltářem. O ruku přitom žádala Pink Careyho. Prostě ji při jednom z jeho závodů napadlo načmárat na ceduli „Vezmeš si mě?“ a zamávat jí na milého. Po svatbě prošli vášnivým obdobím i krizí. V roce 2008 se nadlouho rozešli, na což Pink reagovala hitem So What, v němž manžílkovi od srdce nadává. 

Protože ale Carey není o nic méně výstřední, ve videoklipu si klidně sám zahrál. V roce 2009 se pár dal znovu dohromady. „Všechno silně prožívám,“ uvědomuje si muzikantka. „Dřív jsem dokázala být při hádce pěkně podlá. Jednou jsme se s Careyem zase chytili a on mě dostal, když mi řekl, jak moc mu moje slova ubližují. Aniž zvýšil hlas, požádal mě, ať se mu takové věci už pokusím neříkat. 

Vzala jsem si jeho slova k srdci a teď se hádám ,férově’.“ Pink se prý považuje za romantičku. „Mám se teď líp než kdy dřív. Není nic lehčího než si najít nového chlapa a užívat si zas příjemné šimrání v podbřišku. Jenomže když se pak něco pokazí, mám se snad znovu otočit na podpatku?! Spíš se snažím věci urovnat.“ Během manželské rozluky Pink skutečně začala nový vztah. „Potkala jsem chlapa, který ztělesňoval všechno, co jsem si přála: romantik, muzikant, schopný nadchnout se pro věc...

 Jenže v jednu chvíli jsem se na něj zadívala a řekla jsem si: ,Jsi dokonalej, ale nejsi Carey.’“ Ani zpěvaččin manžel nešetří chválou: „Ať vyleze nenalíčená ze sprchy, nebo pózuje na červeném koberci, můžu se zbláznit. To, jak se nese, působí neskutečně sexy. Navíc dokáže rozpálit padesát tisíc fanoušků na stadionu a pak přiletět domů, napakovat přívěs a strávit se mnou víkend v poušti pitím piva.“ Sexy dvojka teď pomalu začíná uvažovat o dětech. „Zatím se o rodinu nepokoušíme, ale už se nemůžu dočkat, až se přestaneme nepokoušet,“ culí se Pink. „Miluju, když se o mě Carey stará. 

Když mi myje vlasy, šeptám mu, jak šíleně mě rozpaluje a jakou mám kliku, že jsem ho ulovila. A navíc má dokonalý penis.“ Jakmile tohle vysloví, zrudne. „Carey mě zabije, že jsem tohle řekla,“ vysvětluje a zdá se, že to myslí vážně. Který chlap by ale nechtěl, aby jeho výbavu pochválila tak atraktivní zpěvačka? Pink krčí rameny: „Časopisy mě často odmítaly dát na obálku, protože se jim nezdám dost hezká. To je v pořádku, jsem totiž jedinečná – a tak se mi to líbí.“ 

Pět perliček o pink

Tina Turnerová jí jednou zaslala svůj plakát s Janis Joplinovou z roku 1969 s dodatkem, že Pink je reinkarnací této úžasné zpěvačky.

Kdyby nezpívala, chtěla by se živit pořádáním večírků. 

S přáteli ji baví hrát hru, při níž musí každý vyslovit jednu věc, za kterou se chce pochválit, jednu, po níž touží, a další, za niž je vděčný. 

Při karaoke obvykle zpívá hit od Billyho Joela Just The Way You Are.

Obří diamant na zásnubním prstenu přivádí Pink do rozpaků a raději s ním na prstu otáčí tak, aby kámen mířil dolů. 

(Alison Pratová připravila Ivana Růžičková,

 

zdroj : www.super.cz